30.8. 2012 - Sprostej a nespisovnej zápis do deníčku aneb jak jsem se měla přes školní rok

30. srpna 2012 v 17:30 | Anitta
Ciao.
Dlouho jsem se neozvala. O tom jak teď žiju, a tak… Co říct. No žiju si naprosto skvěle, mám se báječně a nikdo mě už delší dobu nenasral (vlastní rodina se nepočítá). Celý prázdniny se snažím psát, zlepšovat v angličtině, němčině, španělštině a začala jsem i se švédštinou, tak uvidíme, jak dlouho mi to vydrží… Taky snad denně běhám, jezdím na kole, nebo alespoň doma posiluju. A věřte, nebo ne - přibrala jsem za prázdniny 5 KILO! Ale nevadí. Nechci být žádná vychrtlina. Hrozně mě štve, že nemám boky. Ženská a nemá žádný boky. No ty vole. A ještě bych si přála mít svaly na břiše. Alespoň trochu…. No dost, dobrá. Snad bych vám měla povědět něco o druháku, kterej jsem právě s velkýma obtížema dostudovala. Upřímně, zažít tohle znova, asi si házím mašli.

Studium v rozbouřený atmosféře stojí za houby
Jo, to si pamatujte. Jestliže se rozhodnete učit na písemku za deset bodů, najděte si klidný protředí, kde vás nikdo nebude rozptylovat. Prostředí, kde váš otec každou chvíli bije vaši matku, každou chvííli na sebe rodiče řvou, je vážně na dvě věci. Pak přijdete navíc do školy a tam na vás každej druhej profesor pěje tu svojí známou písničku: "Nic neděláte, kašlete na to, neučíte se a je vám to úplně jedno!" Tohle bylo skoro každý ráno. A co hůř, každý ráno jsme měli zrovna matiku, ze který jsem časem začala propadat.

Na prášky
Na prášky. A to doslova. Nakonec bych to bez nich nepřežila. Když už se to doma trochu uklidnilo, zjistila jsem, že mám asi 90% pětek z matiky. Ta da dá, dozvěděla jsem se, že dělám v červnu opravnou zkoušku. Hodinu na to mi sdělila chemikářka, že mi chybí 2 % do absence (nesmíte mít víc procent jak 25) a že budu dělat ještě opravky z chemie. Z celýho pololetí. Povídám, že dělám ještě opravky z matiky a že mi jde docela o dost, ale ty dvě procenta pro ni byly děsně důležitý. Ten den jsem se rozhodovala, jestli přestoupím na Gymnázium Ohradní nebo na Zatlanku.

Život je jeden velkej vtip
Tohle mě napadlo ve chvíli, kdy jsem přišla do školy úplně vydeptaná, abych si napsala ty opravky. Přišla ke mně matikářka a povídá, že to psát nakonec nebudu, protože ve třídě je pár dalších lidí, u kterých si těch pětek nevšimla nebo co, takže by to nebylo fér. Vidíte tu spravedlnost? Teprve až se člověk začne sám něčeho pracně domáhat, profesor se laskavě podívá do všech známek, jestli náhodou není ve třídě ještě někdo, kdo by měl dělat opravky. Představte si to. Já bych ty opravky dělala, možná bych dokonce proletěla, ale jiný lidi, co mají stejný známky jako já, by si jen váleli šunky nebo co.
Samozřejmě, že jsem strašně ráda, že to dopadlo takhle. Sice jsem se 24 hod v kuse učila na matiku a na chemii se kvůli tomu vykašlala a z čistý trojky jsem jako jediná holka dostala ve třídě za čtyři (a ještě se vás spolužačka nevěřícně zeptá, jak to, že jste se na to neučili!?), ale dopadlo to celkem dobře. Tři čtyřky na vysvědčení, vypadáte jak největší lajdák (hlavně v očích studentů z těch gymplů, kde jsou teď v angličtině na úrovni A2 a pomalu jejich zápisky z biologie nepřesáhnou za hodinu jednu stránku) a přitom jste se celkem snažili.
V tý době jsem napsala Anonyma. Vyhrála jsem s ním ve školní soutěži třetí místo. Olympiádu z češtiny jsem letos nedala vůbec, byla jsem sedmá… Na psaní a rozvíjení kreativity jsem fakt neměla čas. A vlastně ani chuť. Tu jsem dostala až zase teď. Žádná sláva, abych pravdu řekla, musím se nějak rozepsat.
Teď už je to všechno díkybohu pryč a já se dokonce těším do školy. Hlavně kvůli novým vyučujícím. A matika bude jen třikrát tejdně. Pohádka…
Kromě toho jsme si volili nové předměty - budu mít konverzaci v angličtině (příprava na FCE) a konverzaci ve španělštině. Dvakrát tejdně, což je super.
Mimochodem jsem taky zapomněla v úvodu napsat, že jsem se pustila do jógy a snažím se ji cvičit obden ráno. Neskutečnej relax. Doporučuju.
Mějte se fajn a užívejte zbytek prázdnin,
Anitta
 


Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 30. srpna 2012 v 18:03 | Reagovat

Už som ti to raz na blog písala, ale napíšem to znovu - Keď to čítam, akoby som čítala seba. Je to neuveriteľné, mám úplne rovnaké pocity, ako ty.
Jóga? To som furt chcela skúsiť, ale keď som videla, ako sa to robí, už nechcem :D Polámala by som sa.
Nech sa ti na novej škole darí :)

2 kapriolls kapriolls | Web | 30. srpna 2012 v 18:06 | Reagovat

moc heztky píšeš :)
jóga je supr :) já jsem zza uklidňující metodu zvolila kung fu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama