Prosinec 2011

31. 12. 2011 - šťasný a úspěšný nový rok 2012!!!

31. prosince 2011 v 23:11 | An!tta
Ahoj :),
doufám, že si všichni naplno užíváte silvestrovský večer někde ať už s přáteli či rodinou. Jak lze z mého poněkud na Silvestra srozumitelného písemného projevu ihned usoudit, nemám v sobě ani kapku alkoholu a ano... sedím doma ve svém útulném pokojíčku a nerušeně si tu píšu... inu nemůžu si přeci zkazit svojí pověst "introvertního podivína", že :D.
Co se týče letošního roku, byl to ten nejpodivnější rok vůbec. Všechno tak trochu připomínalo takový ten zvláštní pocit, jako když se houpete na houpačce. No zkrátka jednou jsi nahoře, jednou dole.
Letos jsem se zúčastnila tří literární soutěží, ale nevyhrála ani jednu. Nepostoupila jsem ani v olympiádě čj do krajského kola, můj první amatérský filmový počin bylo podle mě to největší fiasko, ve spostě věcí jsem selhala, ale to už tak zkrátka bývá. Dokonalost holt neexistuje a ona se s tím Anetka pořád ne a ne smířit...
Na druhou stranu si myslím, že jsem se o dost zlepšila v angličtině a ke konci roku se dokonce odvážila přihlásit na anglickou soutěž. Nevyhrála jsem (což jsem ani neměla upřímně v plánu), ale alespoň vím, co mám dohánět na příští rok. :) Také jsem si dokonce začala uklízet pokoj. Wow. Wow, potlesk pro mě!
Taky jsem si našla pár nových koníčků jako rádio, amatérské filmování... Příští rok chci vyzkoušet recitaci a přihlásit se na dramaťák. Však za zkoušku nic nedáš :).
Co mě ale stejně nejvíc mrzí, je fakt, že jsem od března 2011 přestala PSÁT. Je pravda, že jsem o prázdninách dala dohromadypár krátkých povídeček, ale tím to prostě skončilo. Ani nevíte, jak mě ta celá věc štve. Možná to zní směšně, ale já se psaní začala věnovat už od osmi let a po celou tu dobu to promě byl jakýsi způsob uklidnění. Psaní mi dávalo energii a mnohonásobně větší příval endorfinů než kdejaký sport...

Dobrá, jen abyste věděli, od zítřka začnu psát. Prostě začnu.

Možná, když budu mít ještě čas, dopíšu pátou část L+L...

Ale hlavně chci zase začít.
--------------------------------------

A teď už dost blafování.

Přeji vám všem šťasný a úspěšný nový rok 2012
(a hlavně přežít :DDD)

Anitta

A-W Radio 01 (blogové rádio)

23. prosince 2011 v 19:19 | An!tta
Ahoj!
Přináším vám slibované A-W Rádio a rotože jsou Vánoce za dveřmi, se spoustou vánočních písniček!
V prvním díle vás čeká rozhovor s nevidomým průvodcem Ondrou z Neviditelné výstavy, povídka "Hledá se partnerka" a recenze na poslední díl populární Twilight ságy.
Snad se bude líbit ;-)
Hezké Vánoce všem!
ČÁST 1

ČÁST 2

Edit: Kdyby vám nešla videa spustit, můžete si celou nahrávku stáhnout zde.

FOH 2011 - Rozhovor s režisérem Zdeňkem Zelenkou

11. prosince 2011 v 14:32 | An!tta
Jistě jste si někteří všimli, že jsem nedávno založila rubriku "Rádio". V poslední době jsem se kromě psaní začala zajímat také o tzv. "horká média" (rozuměj rádio a televize). Jako první vám přináším rozhovor se známým režisérem Z. Zelenkou, který jsme natočili na dětském filmovém festivale Oty Hofmana. Na rozhovoru jsem se nepodílela sama, velké dík patří Bětce, redaktorce z Brna. Abyste se vyznali, úvodní slovo patří mně, následně se s Bety v otázkách střídáme.

Již brzy se můžete těšit na první vánoční díl A-W Radia, které se budu snažit ve svém volném čase nahrávat. Kromě spousty vánočních písniček očekávejte audio verzi mé vlastní povídky, pozvánku na jednu netradiční výstavu, rozhovor s její průvodkyní a recenzi na jeden z nejpopulárnějších filmů letošního roku.

Enjoy it!


Writing, writing, oh, how I miss it!

4. prosince 2011 v 11:21 | An!tta
English.
One of the most popular and the most used language in the world.
The most amazing places on the Earth including breathtaking nature in Australia.
Famous New York or California in the States. Fantastic London or a lot of magnificent seaside in the United Kingdom. These places I always think of when someone says "English". What a damn pity I've never been there.
And of course...! First before I start I have to say big sorry for my mistakes. I know... it must be so exhausting and especially annoying to read this for English experts (and maybe not only them....?). I don't want you mean something bad about me. That's not about a "low believing in myself" or something similar. The main reason is probably very easy English at primary and secondary school what they learnt us...

Are you laughing about my simple English experimental writing now? Ok, I used to have same feeling when I attend a secondary school. No doubt I was the best student in English in my class. I used to be bored every lesson, I used to yawn during every English test. I felt so good. Believe me. But when I came to a grammar school I was really unpleasantly surprised. My results in the first English test were totally miserable and I finally found out how bad at English I am. Nine years at primary and secondary school give me no knowledge. Really. I would call it "wasting time".
Now after long studying by myself and after two months of attending an expensive course of English I feel better. Before that, I wouldn't start write anymore. And at the end it's a great chance how to be better. I remember that I used to be the best in Czech at the primary school because of I WROTE stories. So why don't try to write in other language? Well, I should stop drivel about nonsense and really start. Are you ready? So go on, amigos...
After two hours...
Oh damn! If I knew what I can write about, I would write a long story for example. I bet you would like it, because I recognized people loves English stories nowadays. There is something popular about it and last time I see people with English books in the underground every day. Trying to know English very well? A hobby? I think I feel both. I bought a bilingual book called The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde by Robert Louise Stevenson recently. I hope I will start read it during Christmas holidays. Last time I have little time for reading. I try to read in the bus. I sometimes read during boring lessons at school. (But it brings only troubles as I know... so rather don't try it.) I read before I go to sleep. It helps me to relax after long and exhausting day. I love it. But... there's next (and stronger) thing for me that I love. I'm sure you know it. If you know me well you must know it!

Writing. Writing, oh how I miss it!

I had an idea yesterday. I had to learn English but I can't wait for free time when I can write. But honestly I had no time again after studying. I had to go to bed. It was half pas eleven and my sister called for pity (imagine an annoying squeaky voice) - "Turn off the light and go to sleep, please! I'm so tired! Hurry up!" So that's the reason I got this idea. Write and learn English together. It's a good way how make studying more pleasant, isn't it?
I should say last thing eventually. Don't take my article seriously, please. You should know I didn't mean to write any excellent essay or something like that... This is only kidding, kidding and kidding about a plenty of nonsense... Or maybe I can call this just a "start". I want to start to something new. A small training. Hope I'll be better soon. I'll do my best!