Prázdniny bez rodičů: Jak učinit prázdniny nezapomenutelným zážitkem?

19. srpna 2011 v 7:00 | An!tta
Sluníčko, voda, vstávání o poledni a hlavně žádná škola. Takto si většina z nás představuje ideálně strávené prázdniny. Mnozí z vás se jistě chystají s rodiči na chatu nebo k moři, jiní odjíždí za babičkou. Velkým hitem jsou také letní tábory, které ti nabízí efektivně strávit volný čas, něčemu novému se přiučit a poznat nové přátelé. Že jsi ještě nikdy prázdniny bez rodičů nezažil/a a letos se chystáš na tábor poprvé? Neměj obavy, poradím ti, jak se na takové prázdniny připravit, čemu se vyvarovat a jak si úspěšně najít nové kamarády.
Než pojedeš na tábor…
-Do batohu si zabal opravdu jen ty věci, které stojí na seznamu od pořadatelů tábora. Skutečně máš zapotřebí tahat s sebou drahý notebook? Pokud se nejedná o počítačový tábor, věř, že ho tam nebude třeba. Zapomeň na drahé značkové oblečení, raději vsaď na pohodlné tepláky. Nebudeš si pak muset dělat starosti, jakmile se trochu zmažeš.
Nezapomeň si přibalit:
Plavky a pantofle do vody, repelent, opalovací krém a balzám po opalování, krém na ruce, balzám na rty, sluneční brýle, náplasti, sluneční brýle, šampon a mýdlo.
Jak si počínat na táboře:
-Nevolej domů rodičům kvůli každé prkotině. Nezapomeň, že bys je svými nářky mohla jen vystrašit. Pokud se nejedná o nic závažného, pověz o tom nejprve raději někomu z táborových vedoucích nebo zdravotnici.
-Nenech se ovlivnit táborovým šílenstvím podobě barvení vlasů - na to máš času dost. Co budeš dělat, když se ti barvící šampon z vlasů do odjezdu jen tak nevymyje? Rodiče by to jistě moc neocenili a ty je přece nechceš zklamat.
-Nikoho zpočátku neodsuzuj dřív, než ho skutečně poznáš. Když se někdo tváří divně, hned to neznamená, že takový doopravdy je. Může v tom mít prsty nervozita a stydlivost.
-Nestěžuj si na všechno kolem sebe. To, že ti postel připadá příliš tvrdá a jídlo ti vůbec nechutná, ještě neznamená, že tím musíš nutně kazit tábor i ostatním.
-Nevyhýbej se táborovým výletům a diskotékám! Zaprvé poznáš spoustu nových přátel a navíc by ses připravil/a o skvělou zábavu, což by tě pak později mrzelo.
-A co dodat úplně nakonec? Nezapomeň si přibalit dobrou náladu a úsměv na rtech! Uvidíš, jak si tě lidé rychle oblíbí!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama