2. 6. 2011 - Dopisy v ulicích

2. června 2011 v 17:37 | An!tta
Zdarec přátelé :-D,
poněvadž jsem si svou neohrabaností (jak jste si možná všimli) smazala celý dairy zápisek, tuším zveřejněný začátkem května, nebylo by od věci tady znovu v rychlosti velmi stručně zopáknout, co se v mém životě událo během dubna.
V polovině dubna jsem strávila tři dny v Polsku s několika dalšími výherci soutěže JuniorInternet. Pokud jste pravidelní čtenáři mého blogu, jistě víte, že jsem zvítězila v kategorii JuniorText s krátkým příběhem o komunikaci za 10 let. Teď se urputně snažím vyždímat si z hlavy co nejlepší nápady a napsat spoustu skvělých povídek, abych se mohla konečně zviditelnit v nějaké té soutěži literární. Jenže to by moje soustava mozečná (výborná hláška ze ZŠ :-D) nesměla být po škole neustále tak vycuclá. Víte, už skoro propadám z chemie, v takových případech je lepší odložit psaní na jindy a věnovat se raději těm nenáviděným koordinačním sloučeninám. Ale abyste si nemysleli - přes víkend jsem napsala čtvrtou kapitolu L+L (má asi deset A4 stránek) a stejně dlouhou hororově jednorázovku, kterou si však budete moci přečíst až v prosinci - odeslala jsem ji do soutěže časopisu XB-1.

Další novinkou je, že jsem si pavděpodobně našla již třetí brigádu :-D Pro vaši orientaci "pracuji" jako uklízečka v jednom paneláku, taky přes týden roznáším letáčky a jestli mi to klapne, budu dělat na nejmenovaném dostihovém závodišti hostesku.

Tay jsem začala chodit na filmový seminář, kde se zabýváme scénáristikou, prací s kamerou a každou hodinu získáváme zajímavé informace z různých přednášek pedagogů z FAMU. Je to pro mě takové příjemné odreagování po tom všem moření ve škole, takže tam ty tři hoďky až do večera vždycky ráda pobudu.

Zítra mám narozky. Sedmnáctiny. Už...? Párty nebude, koneckonců byla minulý pátek, kámoška také slavila. Nejspíš přijdu domů, trochu si zdřímnu, přečtu si kousek z Shakespearova Krále Leara, půjdu na brigádu jako obvykle, potom se uchýlím někam do kouta s jednou z Bradburyho knížek, uvařím si sýrovou omáčku se špagetama a večer budu psát povídky. Ne že bych nebyla s tímhle rokem života spokojená. Jsem. A nadmíru! Dalo by se říct, že tohle byl ten nejdokonalejší rok mého života, jaký jsem si mohla přát!
Ta za prvé: přestup na novou školu - noví lidé - nová šance.
Za druhé: celková změna mého já - když si pomyslím, jaká jsem byla dřív... no brrrr...
Za třetí: Naučila jsem se užívat si života.

V pátek jsme se třídou vyrazili po Praze shánět podpisy na podporu nespravedlivě vězněných, což byla akce pořádaná v rámci Amnesty International zvaná "Dopisy v ulicích" a v České republice se jí zúčastnilo dalších dvanáct měst. Na cestě mě odchytily dvě modetrátorky z rádia Wave, na kterém pravidelně každé podnělí ve 21:00 vysílají pořad Na točenou. Odpověděla jsem jim na pár otázek, což si můžete poslechnout zde. Mluvím kolem desáté minuty.

A aby toho nebylo málo, těšit se můžete na krátkou reportáž! ;-)

Anitta
 


Komentáře

1 Dominika Nováková - Dominikísek Dominika Nováková - Dominikísek | Web | 2. června 2011 v 20:28 | Reagovat

Ahoj, jojo, všechno jojo!! :D
Psala jsi mi na blog - ohledně jestli soutěžím v NORATEL a jestli jsem byla na konferenci v Praze- všechno jo! :D

Ještě se mi ozvy na bloog!! Teď jsem online. ;)

Ty jsi tam taky byla, jsi taky v NoRaTeli? :-)

2 Dominika Nováková - Dominikísek Dominika Nováková - Dominikísek | Web | 3. června 2011 v 13:48 | Reagovat

Ježiš, jo! Tebe si pamatuju!
Přesně vim, která jsi! :D

To je fakt super. :-)
.... tohle jsem vážně nečekala... :D

3 Dominika Nováková - Dominikísek Dominika Nováková - Dominikísek | Web | 3. června 2011 v 14:42 | Reagovat

Já na těch fotkách bohužel moc nejsem.. jenom na málo který...

4 Kiwi Kiwi | Web | 3. června 2011 v 16:10 | Reagovat

Nojo, každýmu se líbí něco jinýho ;))
Taky nenávidím chemii, hrozí mi tam trojka ://
Sedmnáct? No to už jsi velká holka, gratuluju moc!! a všechno nejlpeší!!! ;)

5 Evik95 Evik95 | Web | 11. června 2011 v 22:27 | Reagovat

Nic si z toho nedělej, mě též chemie vůbec nejde.:-D Vůbec ji nechápu, budu ráda, když se mi podaří získat trojku s odřenýma ušima....
S tou brigádou gratuluju!:-) Já jsem si ještě žádnou nenašla. Ani nebyl čas, já mám pocit, že teď věčně nestíhám.:-D
Ten filmový seminář může být zajímavý.:-) Já už jako jediné odreagování od školy beru spánek, protože jsem ze školy už úplně kaput.:-D
K narozkám jsem ti už přála na fb, ale stejně ještě jednou všechno nej.:-) 17 je krásné číslo, tak si toho roku užívej.:-)
A k Amnesty International: ano, jedno z těch dalších dvanácti měst byla i moje milovaná Ostrava.:-D Tahle akce byla pro mě velká zkušenost, protože jsem díky tomu oslovování tolika lidí získala větší sebevědomí.:-) A navíc mám v sobě skvělý pocit, že jsem zase udělala něco užitečného.:-)
A ty jsi navíc ještě udělala rozhovor v rádiu. Wow!:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama