Pravý smysl života

13. února 2011 v 20:14 | An!tta
...
Většina z nás ráno vstane, žene se ještě při zakusování snídaně na autobus, v autobuse se ve spěchu učí, ve škole pak celý den maká (pokud nenavštěvujete základku nebo nějaký primitivní ústav), cestou domů se stresuje, jak to všechno dnes jen stihne a nakonec usíná se špatným pocitem, že vlastně nakonec stihl houby. U mě je tomu tak velmi často a někdy si říkám, že bych se měla trochu víc uvolnit, třeba na hodinku úplně vypnout a relaxovat...
 Podle mě bychom neměli pořád tak spěchat. Opravdu závidím všem jižním národům, kde škola začína velmi často až kolem desáté, kde jsou lidé stále veselí a nikam nespěchají. Jednou bych se do takových míst ráda natrvalo odstěhovala, žila si spokojeně u moře a neměla žádné straosti.
 Co je tedy pravý smysl života? Rozhodně bychom se neměli stále stresovat, honit se a trápit se maličkostmi. Proč se neradovat z každé prkotiny? Svítí venku slunce? Dobrý důvod pro to, začít se pořádně usmívat! Svítí venku slunce, jenže ty zrovna musíš tvrdnou ve škole? Vezmi to tak, že alespoň neležíš doma s chřipkou a dobré počasí si mužeš alespoň trochu vychutnat po škole.
 Vždycky, když je mi nejhůř, vzpomenu si na lidi, kteří trpí nevyléčitelnými nemoci jako např. HIV, vybavím si ty, kteří se teď v Africe potýkají s hrůzostrašnou ebolou, zkrátka si řeknu, že jsem zdravá a nemám důvod k pochmurným náladám.
 Aby měl pro mě život pravý smysl, musím se věnovat hlavně tomu, co mě baví, neustále se v tom zdokonalovat a pracovat na sobě (v rozumné míře samozřejmě). Naprosto nesmyslný život mají podle mě ti - a teď to řeknu možná hnusně - kteří se dokáží jen tak dennodenně poflakovat s cigaretkou po ulici, vyjadřovat se po zednicku a v jednom kuse ztrácet čas sladkým nicneděláním. Jasně, člověk by měl občas vypnou a jen tak s sebou fláknout na gauč. Nejsem proti. Jen jsem chtěla naznačit, že lidé, kteří nevědí, co chtějí, nemají vytyčené žádné cíle a od života nic neočekávají... žádný smysl života nejspíš nehledají. A to je smutné.
 Já jsem svůj smysl života našla v oblasti psaní. Smyslem života jsou promě také mí přátelé, rodina a jednou budou i moje děti.

V životě se snažím myslet pozitivně a radovat se z maličkostí. Chtěla bych začít žít každou chvilku, jako by to měla být má poslední. Nerozčilovat se kvůli pitomostem. Srovnejme si občas naše problémy s některými chudáky v Africe! Jsou tak nesmyslné a maličké, že...?
 


Komentáře

1 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 13. února 2011 v 20:28 | Reagovat

Zdravím všechny,

jsem moc rád,že je aktuální právě toto téma, protože na něj nemusím psát žádný článek...ptáte se proč?

Protože na téma smyslu života mám celý blog.

Na něm se snažím provádět různé průzkumy z této problematiky (jeden je aktuálně "v oběhu", takže se můžete zúčastnit), zjistíte tedy, co si o smyslu života myslí většina lidí.

Dále se snažím dívat na smysl života z pohledu sebevraždy, z pohledu neexistence smyslu života, z pohledu existence Boha atd.

Věřím, že vás tento článek zaujme a každý si vybere, co hledá...jste srdečně zváni.

http://zivot-nazory.blog.cz/1102/smysl-zivota-uceleny-prehled-clanku

Ps. omlouvám se za reklamu, ale zde opravdu není možné zkopírovat obsah celého webu:)

S pozdravem

Marpefi

2 Terinka Terinka | Web | 13. února 2011 v 20:29 | Reagovat

Mám podobný názor, tvůj článek se mi líbí, je tam hodně dobrých myšlenek :-). Třeba o té Africe a tak..

3 Fabiana Fabiana | E-mail | Web | 13. února 2011 v 21:13 | Reagovat

Člověk by měl svůj čas rozložit na věci užitečné a příjemné, a pak se příjemnými věcmi snažit zpříjemnit ty užitečné :)
Mám podobný pohled na svět jako ty a to mne těší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama