Klatovy. Město tajemné a magické.

21. prosince 2010 v 18:37 | An!tta |  Reportáže
Reportáž z léta 2010. Už nemám náladu ten text opravovat, podle mých nynějších představ, tak doufám, že to snad nějak přelouskáte. Takový odborný článeček. Neunuďte se k smrti. :-)


Na první pohled úplně obyčejné městečko nedaleko Šumavy. Návštěvníci mohou vstoupit do několika historických památek a každé léto se zde dají shlédnout také folklórní koncerty, které obvykle vrcholí divokým průvodem po náměstí. Město má však v sobě také něco tajemně nadpřirozeného a vytvoří kolem vás doslova magickou atmosféru.
Klatovy

KLATOVY, na první pohled úplně obyčejné místo.

Je horký letní den a náměstí se hemží spoustou zvědavých turistů. I přes nevelkou rozlohu města je návštěvníkům nabízen přístup k ledasčemu. Je libo pohlédnout shora z Černé věže až k namodralým vrcholkům Šumavy? Nebo vás naopak tíží touha proniknout na chvíli do podzemí a na vlastní oči spatřit rakve a zesnulá těla bez duší? Ceny jednotlivých návštěv historických památek nestojí mnoho a prohlídka nezabere většinou víc jak čtvrt až půl hodiny. Kdybyste ale i přesto váhali, kam zavítat, přečtete si tři následující tipy.

Černá věž
1Kde jinde než na Černé věži se dá pohlédnout na celé město krásně svrchu? Pokud vám nedělá potíže vystoupat ne příliš pohodlnou cestou, kterou tvoří přes dvě stě rozvrzaných dřevěných schodů, neváhejte a vyražte. Nahoře na vás čeká dokonalý výhled z výšky 81 m, a to až přímo k blízké Šumavě. K dispozici je i dalekohled a podrobná mapka k jednotlivým světovým stranám.
Věž dříve sloužila jako místo, odkud se dalo pohlédnout na celé město zamezit tak požárům. V 16. Století byla stavba považována za symbol bohatství.
NA VRCHOL ČERNÉ VĚŽE vede ne příliš pohodlná cesta, ale rozhled rozhodně stojí za to.
Barokní lékárna U Bílého jednorožce
Muzeum barokní lékárny dokumentuje postupný vývoj lékárnictví. Dozvíte se zajímavé informace o dřívějších metodách léčby, výrobě léků a od čeho byl vlastně název lékárny vůbec odvozen.
RADNICE V KLATOVECH pochází až z 16. století.

Další významnou památkou v Klatovech je Radnice, která pochází z roku
NA DRUHÉ STRANĚ NAMĚSTÍ stojí Bílá věž
1557. Během několika let byla velmi upravována postupně až do novorenesančního slohu.

Kromě Černé věže v Klatovech stojí také Bílá věž. Sloužila jako zvonice a po vyhoření byla znovu upravena a zvýšena na 60 m.
Dále zde najdete židovský hřbitov a synagogu či vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, jež dokumentuje vývoj města už od pravěku a na východě města celkem zachovalé kamené hradby. Každé léto se zde konají folklórní koncerty - obvykle po dobu jednoho týdne - všichni příznivci se mají na co těšit. Sjíždějí se totiž hudebníci z celé Evropy a vše je pak zakončenou slavnostním průvodem po městě.
Malé městečko se od těch ostatních hodně liší, zvláštní je počet kostelů na náměstí. Jen málo menších měst má postaveno víc jak přes dva kostely, Klatovy mají rovnou čtyři. Celé město má v sobě cosi magického a jejich návštěva ve vás zanechá zvláštní vzpomínky.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama