Září 2010

Hodina biologie 1

25. září 2010 v 21:14 | An!tta
Nic jako focení živých tvorečků - ať už v přírodě nebo doma - nepřináší tolik pobavení a radosti :-) No co dodávat, některé momenty jsou vážně dokonalé :D Chybí zde snad jen obrázek z doby, kdy se naše kočka nasoukala do trouby (díky bohu jsme zrovna nepekli, horší je fakt, že podle ní má takové prostředí nenahraditelný komfort, tudíž se tam cpe pořád...)

Protentokrát nečekejte nic "uměleckého", dáme si spíše takovou hodinu biologie.

1
Na úvod kačka blátotlačka... (heleďte bižuli jsem nikdy mezi své koníčky neřadila.)

Domky a domečky...

24. září 2010 v 19:00 | An!tta
Přiznejme si to. Každý z nás jistě touží po luxustní vile s ohromující zahradou. Starších domků si většinou nevšímáme, těm "na spadnutí" se raději obloukem vyhýbáme. Což je škoda. Podle mě v sobě starší stavby skrývají cosi magického, a to si mnohdy ani neuvědomujeme...

1
2

24. 9. 2010

24. září 2010 v 18:28 | An!tta
Ahoj všichni,
dnes jsem měla zase po "delší" době volno a to samé mě jako zázrakem čeká i následující čtyři dny. Mám v plánu sportovat, psát a dohánět učivo, které jsem nepobrala (což je takřka víc jak polovina).
 Novinářskou soutěž jsem nevyhrála, i když, myslím, neměla jsem k tomu daleko. Příští rok zamakám a uvidíme. Mám ještě co zlepšovat.
 V rozřazovacích testech z angličtiny jsem skončila v úrovni "Mírně pokročilý", tudíž jsem skončila v té nejhorší skupině. Musím se tedy dost snažit, angličtině se chci věnovat každý den, pokud mi to dovolí čas. Co se celkově jazyků týče, sbírám hodnocení za 3 jedno za druhém, chemie a matika bývá obvykle za 4. Tím chci také říct, že s blogováním to bude během prvního pololetí hodně mizerné.
 Během víkendu zveřejním pár dalších fotek a očekávat můžete i novou povídku! 

12. 9. 2010 - Neustálé záchvaty :D

12. září 2010 v 20:10 | An!tta
Ciao!
Nadpis článku neberte nějak vážně, jde jen o mé "záchvaty" štěstí. Je to jako, když lítáte v oblacích a nic vás netíží dolů k zemi. Lítám v nadšení, štěstí a radosti. Prostě se nedokážu na nic soustředit a stávám se den ode dne víc energičtější osobou.
 Seznamovák byl ÚŽASNEJ. Mám doslova tu nejlepší třídu, jakou jsem si kdy mohla přát. A taky nejlepší třídní. Je mi líto, že tak brzy skončil.
 Někdy mám pocit, že se rozbrečím štěstím. Zrovna když nás vedoucí Vítek řekl na seznamováku svůj názor, že my opravdu budeme plout na "společně lodi", o což jsme se během těch 4 dnů snažili, nějak mě zahltila taková zvláštní vlna pocitů.
 Ani nevíte, jak strašně mě bolí břišní svaly. Ne, není to z posilování, jen jsem skoro celých 24 hodin denně trpěla záchvaty smíchu.
 Když jsem dnes přijela domů, zjistila jsem, že se můj článek do novinářské soutěže objevil v "Malých novinách", kde se uveřejňují kromě nejrůznějších novinek také nejlepší práce z jednotlivých úrovní. Odkaz zde: http://wp.wpublisher.cz/malenoviny/index.php?ID=4839
Teď mě čeká horká sprcha, zopáknutí španělštiny a lehký opáčko všech zítřejších předmětů.

Anitta ;)

Brána do neznáma

4. září 2010 v 20:44 | An!tta
Lesní cesty vás mohou dovést kamkoliv. Při jednom z mých cyklo výletů se předemnou zjevila doslova tajemná brána, kterou jsem nemohla nevyfotografovat. Řekla bych fotka vskutku tajemná :)

...

Sborník RYTINY III - Sci-fi & Fantasy

4. září 2010 v 20:22 | An!tta
Rytiny III

Formát: A5
Vazba: lepená
Obálka: lesklé lamino
Počet stran: 140
Ilustrace: černobílé


Na stránkách Rytiny.cz si může každý začínající spisovatel splnit svů sen - vlastnit svojí povídku rovnou v tištěné podobě. Ve třetím sborníku soutěže vychází deset nejlepších povídek, pět básní a ilustrací v žánru fantasy a sci-fi. Jako bonus je přichystána í jedna výherní povídky, báseň a ilustrace z druhé blogové soutěže Rytiny.cz, kde o vítězích rozhodovali pouze čténáři svým hlasováním.

Cena: 130 Kč (+ bankovní převod 50 Kč, dobírka 85 Kč)

KUPUJ ZDE


3. 9. 2010 - Další sdělení ohledně mé nové školy, atd...

3. září 2010 v 18:16 | An!tta
¡Holaaaa!
Dnešní den zápis bych zahájila trochu slavnostně. Tadááá... Spouštíme optimistickou hudbu a...


Tak za prvé. Dneska je mi přesně 16 a čtvrt roku. Což je děsně důležitý, že jo. :D Mám další tři měsíce na to, abych se pokusila o nějaký ten úspěch, co se psaní a žurnalistiky týče. Takže držte palce.
Za druhé jsem konečně začala se španělštinou, tak uvidíme, jak mi to půjde. Je to dost podobný italštině, tu gramatiku budu snad trochu zvládat doufejme.
A za třetí chytla jsem pohodovou, ale fakt pohodovou fyzikářku a jelikož já z fyziky ze základky ovládám jen 6. třídu (pak nám v sedmičce změnili učitele...), je to pro mě obrovská výhoda.

Mimochodem doprvodnou hudbu výše nazpívala 18ti letá zpěvačka Amy Diamond ze Švédska, jak možná někteří víte, jsem její velká fanynka. Co se singlů týče, mám ráda především Up!, It's My Life, Domino, Speed Of Light a Big Guns. Není to ale ani tak její hudbou, proč mě zaujala, mám jí ráda jako osobnost. Myslím, že se dokáže ze všeho radovat,  není to ta přemejkapovaná star s umělýma řasama a plastickýma operacema všude po těle. Je prostě přirozená.

A sakra, už dost... dodbočuju :D Chtěla jsem mluvit ještě o škole a o tom, co budu dělat zítra. Co se týče zítřka, vyrážím na sraz s kámoškou z pátý třídy, která šla na osmiletý gympl. Je úžasný, že nám to přátelství tak dlouho vydrželo. Co nejdříve se taky musím domluvit s kámoškou z druhýho stupně základky, která to se mnou odchodila pěkně až do devítky.  Ta chodí teď na hotelovku.

Dneska jsme začali ve škole učením. Výuka odstartovala šj a fj, potom jsme se dělili na IVT do tří skupin a já chytla zrovna tu nejlepší účitelku! Pak byla fyzika a nakonec bižule. Je vidět, že náš profesor opravdu přírodu miluje, ve třídě měl snad dvacet rostlin, vede nějakáý "bio kroužek" a chová si ve škole hady. (Hadi mi nevadí, kdybyste si to pokoušeli myslet.)

¡Adiós!
Anitta

1. 9. - Nová část mého života

1. září 2010 v 13:23 | An!tta
Tak je to tady dámy a pánové,
prázniny jsou pryč za náma a přichází měsíce strávené v lavicích s učebnicema. Má to ale světlou stránku, alespoň co se mě týče. Začínám v nový škole, na čtyřletém gymplu. Fajn, někdo z vás by si mohl říct "Á gympl, samý šprti, no pane bóoože, fakt děs." Na čtyřletým už ale ani tak šprti nejsou (ovšem dva matematici mi hned byli jasní...), jsou to naprosto normální lidi. Všimla jsem si jedné věci. Kolem nás se ve třídě nerozléhalo "Vole, pičo, ty krávo", ale normální mluva. Což mě opravdu potěšilo. Fakt jsem si oddychla.
 Chytla jsem, vypadá to, pohodovou třídní. Třídu ještě moc neznám, ale chodí tam holka, která se mnou jezdí metrem na Kačerov a odtud i autobusem, takže si budu moct často pokecat cestou domů. Zítra mě čekají tři hoďky, takové to různé vyřizování všech věci, atd...
 Ta škola se ze základkou nedá srovnávat, oproti ní je to luxus.
Brzy pojedeme na seznamovák, takže už se těším.
 Krom toho startují další Rytiny a končí novinářská soutěž, kde jsem se dostala do nejužšího výběru.
Musím končit,  chystám se právě na úklid pokoje!
Užívejte života, ty školní léta nějak přežijem :)

Anitta

(BTW: Brzy sem přihodím mojí novou povídku "Anonym" a nějaké ty fotky. Těšit se můžete i mezi čmáranicemi na komixové postavičky, které mají ztvárňovat nás, bývalou třídu 9.A - jen tak pro pobavení :D)