Červenec 2010

1. 7. 2010 - Zpět až v září

1. července 2010 v 21:04 | An!tta
Ciao, zdravím opět všechny,
chtěla bych upozornit na delší pauzu - ráda bych si dopřála trochu dvouměsíčního klidu bez blogování a zapracovala na sobě. Čímž myslím vylepšit si slovní zásobu, přečíst si konečně důležitou světoznámou a českou literaturu (zítra letím ještě naposledy do knihovny!), využít možnosti sportovat, alespoň trochu si vylepšit angličtinu, dopsat knihu L+L a začít s Hurikánem slov a použít vaše super ulítlá témata na příběh ;)

Asi očekáváte, že vám prozradím taky moje závěrečné známky, že? Ok, byly to samé. Konec devítky přece není žádná dřina ;) (Alespoň já se teda moc nedřela.)

Jak dopadla naše školní akademie a přihlouplá tradice polévání octem se dočtete v nové rubrice "Reportáže". Předposledního dne jsme se celá třída podepsali na zeď za skříň, aby po nás ve škole taky něčo zbylo ;).

Podpisy
A aby těch fotek nebylo málo, musím se svámi podělit o velmi neobvyklý zážitek. Do naší třídy uprostřed hodiny přiletěl holub. Nevím jak u vás, ale u nás holubi po třídě obvykle moc nelétají (no pokud jde o tu dvojsmyslnost... šťourání v nose některých spolužáků se mi tu teď vážně nechce rozebírat. Ehm...), takže jsme všichni nejprve tak vyšokovaně zírali a já v těch všech krámech lovila foťák, abych ten moment navždycky zvěčnila.

Holub ve třídě
Poslední den jsme za potlesku všech nižších ročníků sešli po schodech všechna patra až do jídlelny, kde nás čekalo ještě rozloučení s učiteli. Náš třídní nám věnoval takové pistolky :D s vysvětlením, že to má symbolizovaz náš boj na základce.

Popravdě řečeno... jsem strašně ráda, že uý je konec. Tlustá čára za mým dosavadním životem naprostého losera a holky, která si připadá naprosto bezzcená . A právě přes ty dva měsíce bych chtěla zapracovat i na tomhle. Odrazit se ode dna, vyplavat na břeh a tam zůstat. Navždycky.

Absolventi devátých tříd před školou tradičně polévali mladší žáky octem. Z legrace vyústila katastrofa.

1. července 2010 v 18:08 | An!tta
Na ZŠ Písnické každoročně probíhá velmi populární tradice - polévání mladších žáků octem. Spolužáci z devátých tříd se obvykle sejdou brzy ráno kolem sedmé hodiny, a aby nikdo neunikl nevábně páchnoucí spršce, obklíčí veškeré části areálu školy.

Kdy jindy než v den tradičního polévání octem stojí ráno u ZŠ Písnické shluky žáků už před sedmou hodinou? Láhve plné octa, žáci v absolventských tričkách, někteří dokonce v pyžamech. Přesně takhle by se dal popsat začátek dnešního dne přímo před budovou školy.
 Letos však naši deváťáci nespali a připravili si na ostatní tvrdé překvapení. Kromě octa si jeden po druhém nabíral hrsti mouky a pár z nich se dal ke všemu zahlédnout s plastovou láhví naplněnou jarem na nádobí.
Většina žáků se pokoušela dostat se do školy co nejdříve, ovšem to se nikomu z nich rozhodně nevyplatilo. Právě na nich se deváťáci pořádně vyřádili. Chytří zvolili metodu pláštěnek a deštníků, našli se i tací, kteří si k přemístění do školy přivezli koloběžku a ti nejbystřejší z nich se rafinovaně zmocnili zbylých láhví s octem a uskutečnili vlastní pomstu proti útočníkům.
 Z tradičního polévání, čímž se myslí nepatrné pocákání, vyústila hotová katastrofa. Absolventi octem rozhodně nešetřili, první přicházející byli politi od hlavy až k patám jako po sprše. Závěrečnou třešničku na dortu tvořily hrsti pšeničné mouky na drahém oblečení, ve vlasech i v obličeji.
 Během krátké chvíle začalo nabývat stížností od rodičů a spousta mladších dětí ze strachu raději přišla do školy až po zvonění. Opravdu dusná atmosféra na místě vypukla ve chvíli, kdy se situace místo nereagujících učitelů ujal jeden z rodičů octem doslova zlitých dětí. Stížnosti souvisely především se zničeným oblečením.
 Zdali se bude s tradicí pokračovat i po další léta, zatím nikdo neví, skutečností je však tvrzení, že polévání se stává rok od roka drsnějším, a tak ji pravděpodobně učitelé budou muset brzy úplně zakázat.