Červen 2010

Akademie KPZŠ 2010. Rodiče dorazili oblečení jako na hřiště.

29. června 2010 v 18:23 | An!tta
Základní škola Písnická každoročně pořádá za pomoci organizátorů z Klubu přátel školní akademii, jejímž účelem je nejen představit rodičům školu z té světlejší stránky, kromě veškerých vystoupení zahrnuje také slavnostní rozloučení s absolventy devátých tříd.
   
1
2
Školní tělocvična, randál a vzájemné překřikování. Tak by se daly popsat poslední minuty před zahájením akademie KPZŠ Písnické, kterou ve spolupráci s dětmi ze ZŠ zorganizoval pan Ing.Zdeněk Menzel. Před očima diváků stojí 80 cm vysoké pódium, a když si odmyslíme basketbalové koše a veškeré náčiní všude kolem, prostředí se s trochou fantazie může na několik minut proměnit v divadelní sál.
  Ve chvíli, kdy místnost vyplní první tóny zahajovací melodie, někteří diváci naštěstí utichají. Najdou se zde ale i tací, kteří svou lhostejnost vůči celé akci dávají pořádně najevo. Ptáte se jakým způsobem? Někteří z rodičů na místo dorazili v odrbaných džínsech, vytahaných tričkách, v davu se našly dokonce i tepláky. A že takových jedinců nebylo málo. Jiné zase v půlce vystoupení zlákal školní bufet v malé tělocvičně, a tak se bez jakéhokoli respektu vůči dětem na pódiu prodírali zástupy, rušili a zacláněli ta divákům ve výhledu.
3
Jakmile na pódium vstoupí oba moderátoři z devátých tříd, sklidí od publika velký úspěch. I přes pár chybiček, ze kterých se ovšem náš sympatický moderátor dokázal bez problému vyvlíknout, postupuje akademie v pořádku, tak jak má. Žáci překonali trému a předvedli skvělé výkony, a to ať už šlo o tanec, sólový zpěv či herecké schopnosti.
Třešničkou na dortu se nakonec ukáže být slavnostní rozloučení s  žáky devátých tříd. Někteří z publika jsou opravdu dojati a pár z nich si dokonce stírá slzy z tváří.
Po vtipném školním singlu, za kterého žáci postupně nastoupí na pódium, následuje klasická studentská hymna, přičemž všichni povstávají. Objevují se dívky s šerpami a paní ředitelka školy, aby letošním absolventům osobně pogratulovala. Na závěr přichází poslední společná písnička na rozloučenou, v tělocvičně vládne nostalgie4. Následuje potlesk všech trpělivých, kteří u nás zůstali až dokonce.

Akademie na této škole však byla pravděpodobně zrealizována zcela naposledy, a to jen díky nulové spolupráci rodičů na přípravách celé akce, jak se vyjádřil sám organizátor Ing. Zdeněk Menzel.

Foto: Jana P. - ségra :)

POPIS K FOTOGRAFIÍM:
1.) ZÁVĚR CELÉHO VEČERA se uskutečnil v podobě slavnostního rozloučení s absolventy devátých tříd.
2.) OBA MODERÁTOŘI odvedli skvělou práci
3.) PUBLIKUM POVSTÁVÁ, šerpy už jsou připraveny…
4.) SVÉ POCITY se nebáli ukázat spolužáci z devátých tříd ani před publikem.

RYTINY.cz 03

24. června 2010 v 15:15 | An!tta
Rytiny považuji za naprosto geniální soutěž, vhodnou pro začínající ilustrátory, ale i psavce - a to ať už jde o možná budoucí prozaiky či básníky. Tato soutěž vám totiž může split váš velký sen. Vaše dílka se totiž v případě výhry objeví přímo ve sborníku této soutěže. A co si budeme povídat, držet v ruce knihu, do které jste sami přispěli, vám opravdu dokáže dodat sebevědomí.

Ve třetím kole se objevily rovnou dvě soutěže. Jedna probíhala klasicky na webu RYTINY.cz, druhá na blogu této stránky. A jak dopadlo vyhodnocení?

Ve třetím kole se sešlo celkem 47 prací.

Soutěž o 10 nelepších povídek:

1. Václava M. - Brána do minulosti
2. Markéta Š. - Magický mač
3. Kateřina S. - Budete si přát
4. Jiří S. - Poslední kšeft
5. Jiří K. - Anekdota o skromnosti
6. Aneta P. - Perfecto
7. Veronika U. - Loitainë
8. Josef H. - Klekání
9. Nicol Š. - Výjímeční
10.Kateřina H. - Spálené nebeské peří

Soutěž o nejlepší blogovou povídku:

Anitta - Brána
*Sborník lze rovnou předobědnat, a to zde.

17. 6. 2010

17. června 2010 v 18:33 | An!tta
S nadšením zdravím všechny,
během tohoto týdne se totiž z mé poněkud absurdní představy o jedničce z chemie a fyziky udělala fakt. A dneska jsem dostala šanci, opravit si dokonce i matiku, takže v pondělí píšu test.
Také jsem vyhrála 3. kolo soutěže RYTINY.cz. Už se koc těším na sborník, který zřejmě během měsíce vyjde a bude k dostání v e-shopu na http://eshop.rytiny.cz/. Skončila jsem na 6. místě.
Kromě toho všeho se u nás v rodině objevila první nevinná oběť rovnátek na pevno, konkrétně mlaší ségra, Jana. Tak doufejmě, že si brzy zvykne.
Nevím jak vy, ale já už se nemůžu dočkat prázdnin. Potřebuju načerpat potřebné síly, zlepšit se v angličtině, psaní a rozšířit si znalosti z literatury a slovní zásobu. Samozřejmě bych se také ráda co nejčastěji věnovala v té době sportu.
Mějte se krásně a pořádně si užijte blížící se víkend :)
Anitta

6. 6. 2010 - Šestnáctka

6. června 2010 v 20:21 | An!tta
Ciao,
tak se mi podařilo odhodlat se k dalšímu zápisu. Před měsícem jsme s novinářským kroužkem vyrazili fotit na Vyšehrad. Pár fotek naleznete pod perexem .
Další týden jsme vytvářeli vlastní časopisy, které nám Vendy měla vytisknout, ovšem zatím jsme ještě nic nedostali, tak pokud ho někdy obdržím, přihodím opět ukázku. Před 14 dny jsme měli v pořadí už třetí fotografickou hodinu, která byla rozdělená na dvě části - ta druhá se konala tuto středu. Upravovali jsme fotky, které jsme nafotili a učili se pracovat s programy jako je Zoner Photo Studio a Picasa. Picasa má velmi užitečné funkce a navíc je zadarmo. Můžete si vytvářet alba na internetu (i soukromá), vytvářet koláže snadno a rychle, slideshow a dále. Pokud používáte photofilter a aplikace Picasa je pro vás novinkou, můžete ji vyzkoušet zde.

Ve čtvrtek 3. 6. jsem oslavila šestnácté narozky. Pod šestnáctkou si představuju věk, kdy bych chtěla konečně něco pořádného dokázat, začít se chovat rozumně a tvrdě na sobě pracovat. Kámoška mi darovala prázdný sešit s tvrdými deskami na psaní, kam začnu psát o prázdninách nejspíš "Hurikán slov." (Právě vy jste zde rozhodovali o čem mám psát. Vzpomínáte?). Mám v plánu přes červenec a srpen dopsat L+L, Hurikán slov očekávejte spíše až začátkem roku 2011.