Duben 2010

24. 4. 2010 - *Big smile*

24. dubna 2010 v 9:32 | An!tta
Zdravím opět všechny po delší době!
Většině z vás asi došlo, že jsem se připravovala na přijímačky. Dělala jsem dvě zkoužky, a to na gympl kousek tam, kde bydlím a předtím ještě ve čtvrtek na jedno oblíbený prestižní gympl.
Ve středu jsme na novinářském kroužku dělali anketu, minulou středu zas natáčeli zprávy, můžu vám taky ukázat, co točila druhá skupina, když jsme se pokoušeli (já a moje skupina) o kratší rozhovor dole v newsroomu. Atd, atd... Jak jsme pekli modrou bábovku, jak jsme se fotili na fotoročenku. Atd, atd... Jak jsem přežila tenhle pořádně nabitej měsíc, co se programu týče. Atd, atd... Jak už můžu ode dněška dělat cokoliv, nestresovat se a psát zase knihy. Atd, atd... A jak jsem teď strašně šťastná...

Začněme přijímačkami, nejhlavnějším bodem.
Bez mučení, učila jsem se dennodenně (tohle slovo jsme měli v přijímačkách hehe :D) a vlastně, když se to tak vezme, nedělala jsem skoro nic jiného. Od března jsem úplně přestala psát. Dost mi to chybělo.

22. 4. jsem dělala zkoužky na to zmiňované hodně prestižní gympl, kde jsou zkoužky nejen z matiky a češtiny, ale i z CIZÍHO JAZYKA. Zjistila jsem, že nás z angličtiny vůbec nic nenaučila, a tak jsem si to vzala do vlastních rukou. Nechci tu dělat reklamu, ale stránka www.helpforenglish.cz vám s angličtinou rychle a spolehlivě pomůže. Myslím, že jsem teď dost pokročila, alespoň už trochu ovládám předpřítomný čas, k němuž se ve škol nejspíš ani nedostanem.
Angličtina - mi tedy dopadla dalo by se říct nejlépe ze všech zkoušených předmětů. 25 bodů ze 30.
Čeština - s tou na tom jsem dost podobně. 19 bodů z 25.
Matika - Vzpomínám si na tu vtipnou větu, která mi zněla v hlavě po celou dobu čekání na výsledky přijímaček: "Tu matiku jsem zvládla nejlíp."
Jak uvidíte, šlo jen o pouhý výplod mé dlouhodobým nepoužíváním otupělé fantazie (jak říkám, nemohla jsem ji moc uplatňovat, čas na psaní a snění prostě nebyl...)
Získlala jsem 15 bodů z 25, a to jsem si myslela, že bych mohla mít přes 20 :'D

VÝSLEDKY: PŘIJATÁ!!! - 20. místo z 154

23. 4.
Na gymplu ve stejné budově, kde chodím na základku, jsem dělala zkoužky z matiky a češtiny. Zde mně hodně vadilo, že nám diktovali jak co máme přesně dělat. Museli jsme začít s matikou a díky stanovenému času jsem ji sotva stíhala. Na druhém gymplu nám totiž rozdali všechny testy najednou na 150 minut a my je mohli dělat v pořadí, v jakém jsme chtěli.

VÝSLEDKY: Přijatá - 8. místo z 64


Autoportrét

9. dubna 2010 v 13:59 | An!tta
Obrázek do soutěže na blog.blog.cz čili Já a má hlava v oblacích :-)

Anitta (c)

Před bouří v lese

8. dubna 2010 v 17:00 | An!tta
Opět se jedná o starší fotografie, které jsem jednu línou sobotu našla při prohlížení starších CD. Tyto obrázky jsem fotila v jedenácti letech, nebuďte při hodnocení moc krutí... :'D

01
Tady mi nějak chybí v dálce tyčící se kříže ze starého hřbitova...

02

Hurikán slov - Vyhodnocení

4. dubna 2010 v 14:51 | An!tta
S příchodem jara byl právě ukončen literární projekt HURIKÁN SLOV. Více informací: zde
Dohromady se sešlo pár zajímavých témat. Účast všech dobrovolníků mě velmi potěšila. Zúčastnění blogeři můžou očekávat věnování. Zda-li si počkáte až uplyne rok a kniha bude do posledního písmenka sepsána, záleží už jen na vás.

A nyní přistupme k obsahu:

1.) Návod jak odstranit učitelky vysavačem (Evik95)
2.) Oživnutí animovaných postaviček (Psí kráska)
3.) Shledání po třiceti letech aneb jak se dvě liché ponožky opět našly (Kitty)
4.) Jak se v celém městě ucpaly záchody (Mystann)
5.) Vzpoura plyšových medvídků (Orlan)
6.) Jak narostli magnetkám a magnetům nohy (Anett)
7.) Jak celý svět postihla rýma (Meggy)
8.) Jak vymizely všechny sladkosti na světě (MarTi)
9.) Můj přítel mimozemšťan aneb jak vznikl kříženec bílé rasy se zelenou (Lumixx)

Původní plán sepsat 20 povídek se nám trochu pozměnil. Povídky proto můžete očekávat proto o něco delší. (asi 15 A5 str.)
Brzy bude sepsána samostatná povídka a objeví se ve VIP sekci, ke které se dostanou pouze zúčastnění blogeři Hurikánu slov.
Mějte prosím strpení, VIP sekce bude spuštěna během května. Hned poté vám všem dám vědět.

Děkuji za účast!

Pampeliška

4. dubna 2010 v 13:35 | An!tta
Velmi stará fotka. Patří mezi moje první pokusy (bylo mi 11 let) a dalo by se říct, že k jejímu vzniku mi posloužila velká dávka štěstí. Záleželo na setinách vteřiny. Snad se bude líbit.

(c) An!tta

2. 4. 2010 - "Eeee... you are in Bráník...???"

2. dubna 2010 v 19:03 | An!tta
Zdravím,
článek níže vám popisuje něco, o jakési konverzaci v angličtině. Tak tedy nebudu dál tajit o čem je řeč. Jedná se o mojí PF - penfriend - čili ještě podrobněji, kamarádku na dopisování. Česky samozřejmě neumí ani slovo.
S jejím týmem přijeli včera do Prahy hrát házenou. Na stránkách téhle akce, na kterou se během "Velikonočních prázdnin"sjíždí nadšenci sportu z různých koutů Evropy, jsem si vyhledala adresu, kam mám přijet. Takže jedu si to takhle na Děkanku, po boku mám sestru, a jsem strašně nervózní.
15:30 (hodina před utkáním) - Zmateně chodíme v Podolí a každé druhé osoby se otráveně ptáme:"Prosím vás, paní, kde je tady na Na Děkance sportovní hala?"
16:20  (pět minut před utkáním) - Volám mojí kámošce. Po chvilce: "What??? Eeee... You are in Bráník???" Pěkně jsem to zpackala, to vám povím.(Shit.)99
17:20, Nádraží Bráník - Zoufale padám na lavičku u sportovní haly. Začínám psát omluvnou bezradnou SMS.
17:30 - Naproti mě kráčí moje kámoška na dopisování a přesně jako já píše SMS.
17:35 - Dohoní jejich družstvo a nejradši bych si nakopala zadní část těla. Prohodili jsme spolu pár slov, jenže oni už museli jít, takže mi nezbývalo nic jiného, než zase tu celou cestu zpátky odjet pěkně domů.

This is me. ;D

1. 4. - Nic z toho, co čtete není apríl... je vám to jasné? :D

1. dubna 2010 v 16:35 | An!tta
Uch...
zdravím.

Právě jsem dorazila z ČT s novinářským kroužkem. Moje smysly jako by někdo dočista otupěl. Jako by přestalo fungovat moje myšlení, vnímavost a všechno ovládla jen nervozita.
Tak dobrá. Asi vás zajímá, co nás v ČT čekalo. Z Pankráce jsme pěšky došli až na místo, kde nám o práci v televizi vyprávěla Marcela Augustová, od které jsme potom získali i podpis
Viděli jsme např. místnost, kde se natáčí Toulavá kamera a jiné pořady. Zajímavé bylo, že každý kdo v této místnosti vystupuje se musí orientovat podle nenápadných značek na zemi. Záleží na každém centimetru, jelikož v PC se dodělávají různá pozadí, tak aby se vám třeba nestalo, že projdete křeslem. To by se pak muselo svádět na magii ukrytou v duši moderátora hehe :)
Hanka mi vyprávěla, jak děsně ráda by v budoucnu tuhle práci dělala. Já si jen představila ty vysněný moje noviny a samý písmenka. To je zas má práce, kterou bych děsně rádadělala já. Ale to už asi nejspíš víte, pokud tu nejste poprvé, že? :)

Dále... čeká mě další bod, o jehož průběhu rozhodne můj krutý osud (hehe... dělám si legraci!). Jde konkrétně o mém prvním opravdovém využití angličtiny. Mám strašný obavy, že se znemožním, že se budu chovat jako naprostej idiot. Vídíte...? Začínám prát hovorově, což je důkaz zplašení mých nervů (taky mluvím v takových situacích dost sprostě, což jindy moc nedělám). Další trapásek mě čeká při orientaci v Praze (*rudne s velým R*) ohledně autobusů a tak podobně. Nemám sebemenší tušení o tom, jak by tohle mohlo dopadnout. Více za den či dva

Mějte se,
Have a good holiday
An!tta