Březen 2010

27. 3. 2010 - April , the month of destiny

27. března 2010 v 13:42 | An!tta
...
Ahoj všichni!

Někdy musíme vyjádřit situaci slovy (což dělám velmi často), někdy stačí daný moment jen zachytit (což jsem udělala právě teď, jak si můžete všimnout kousek v levo).
Ano, přijímací zkoužky, to je jedna z nejduležitějších věcí, které teď v přicházejícím měsíci budu očekávat.
Školní rok se pomalu blíží až k úplnému THE END. Na závěr školního roku se opět chystá akademie. Doufám, že nám znovu zařídí místo v KC Novodvorské jako minule, akademii v jídelně bych totiž vážně nesnesla. Dost mě překvapilo, když mé jméno zaznělo mezi kandidáty na moderátory. Myslím však, že já na tohle nejsem zrovna ta nejlepší, své tipy mám a doufám, že právě oni budou moderovat tuto akci. Díky tomu jsem si najednou vzpoměla na moje odvykání používání slov "takže", "jako" a "eeee..." (což se ani slovem nedá nazvat.) A musím říct, že jsem určitě pokročila. "Takže" už vymizelo téměř do ztracena, "jako" je na dobré cestě k záhubě. 
Na hodině slohu jsme si měli připravit proslov. Mohli, ale nemuseli jsme si ho nejprve napsat a pak ho říkat před třídou. Asi jako jediná jsem si řekla, že budu improvizovat a basta. Nejdelší čas proslovu dosáhl 45 minut. Když jsem přišla já a bez přípravy začala promlouvat nespravedlivé ředitelce do duše, stopky ke konci proslovu hlásily dobrou 1 minutu a 20 vteřin.
Čeká mě další spousta událostí, čtvrtletka z matiky, pohovor na jedné ze škol... zkrátka je toho dost. Makám na zlepšení angličtiny, tak mi držte palce, ať nad tím vším vyhraju.
Ve čtvrtek vyrážíme s novinářským kroužkem do ČT (mimochodem jsme se minulou hodinu zabývali využitím mobilu v novinářství. Zaujala mě aplikace Google Reader, odteď ji používám.)
25. 3, proběhla uzavírka projektu "Hurikán slov", děkuji všem, kteří se zúčastnili. Ignoranti ať jdou do háje. Vaše náměty se mi moc líbí, všechny je nejspíš do knihy zařadím. Přidám také povídku věnovanou pro třídu IX. A, kterou sepíšu během května.

MTP 2009

23. března 2010 v 15:08 | An!tta
Huráááá... výsledky jsou tady a protentokrát bez řečí jdeme rovnou k věci :D (ovšem mohla bych raději ještě předtím dodat, že se MTP- mistrovství tvůrčího psaní koná každoročně na literárním serveru SASPI.cz)
Hodnocená díla byla porotě zasílána jako zcela anonymní!
Růžovou barvou jsou označeni moji oblíbenci na tomto serveru. Gratuluji všem!

1. Nethar 15,5b (27 let) - Všiměte si: VÍTĚZ I MINULÉHO MTP
2. Magdalena Raučinová 14,5b
3.-4. Jiří Gorčík 14b
3.-4. Matylda Kratinová(21 let) 14b
5. Ruzsip (24 let) 13,5b
6-.7. DaNdÝ (21 let)11,5b
6-.7. Alan Dark (18 let)11,5b
8. mc_kejml (19 let) 11b
9. Deneir (24 let)10,5b
10.-12. Eva Žilková 10b
10.-12. šíma (38 let) 10b
10.-12. Sněženka (29 let) 10b
13. Rockwood (20 let) 9,5b
14.-15. Sakora (40 let) 9b
14.-15. Lukáš Herma (19 let)
9b
16.-19. Stanislav Klín 8b
16.-19. An!tta (15 let) 8b
16.-19. Silence Dogood (14 let) 8b
16.-19. ShNel (16 let) 8b
20.-21. Šimon Pecháček 7b
20.-21. František FF Brukner 7b
22.-25. Kateřina Horová 6b
22.-25. Lhotáková Lucie 6b
22.-25. Monika Krejsová 6b
22.-25. Alak (15 let)6b
26. Antonín Martínek 4,5b
27.-28. Nellie (14 let) 4b
27.-28. jolankacerna 4b
29. lenka vrtiskova 3b
30. Svoboda Pavel 0b

20. 3. 2010

20. března 2010 v 11:39 | An!tta
Ahoj všichni!
Nevím jak začít, ale vede se mi úžasně!
Blíží se vyhlášení výsledků literární soutěže MTP 2009. Diskuzi můžete sledovat zde:
Dále budu psát do literárního časopisu, v dubnu mě čekají zkoužky a další (zatím nejistá) událost, o které zatím pomlčím (což s mojí netrpělivostí nebude nejsnazší).
Ve středu jsme na novinářském kroužku ve skupinách hráli moderátora a hosty. Já jsem měla za úkol napodobit starou šedesátiletou psycholožku, Adéla č. 3 (tj. ta nejmladší z Adél - 16ti letá) "hrála" teenagera a Hanka si vzala roli moderátorky. Naším tématem bylo "Dnešní mládež".
Neptejte se na číslo Davida a těch dvpou bráchů, mezi které patří "Mišák". Jejich téma znělo následovně: "Hosté: Pan Paroubek a vážený pan politolog Xxx". Jednu z otázek si můžete představit např. takto: "A co váš beďar? Nechcete si ho nechat vypálit?"

Užijte si víkend
An!tta

12. 3. 2010

12. března 2010 v 16:39 | An!tta
Ahoj všichni!
Ve středu minulého týdne se ti z nás, kteří upřednostnili novinářský kurz před jarními prázdninami a flákáním (přesný počet čtyři - já, Adéla č. 1 -ve skupině máme trojčlennou skupinku Adél, proto jsem si je očíslovala, David a ještě jedna holka, u které si bohužel zatím nepamatuju jméno.
Zuzka, Hanka ani Míša nedorazily. To jsou kmošky z kurzu. V cíli naší cesty se k nám u metra připojili ještě tzv. Mišák, nejmladší člen naší skupiny - je mu 10 let a další holka, jejíž jméno mi bohužel také vypadlo), vydalo společně se skupinkou účastníků tohoto kurzu (vzpomínám, že jich bylo přibližně kolem šesti) o jarních prázdninách podívat se do rozhlasu.
Celou tu budovu jsme prošli asi během hodiny a půl. Víte např., že v českém rozhlase se podílejí na práci i mladí a na internetu existuje i rádio pro tuto generaci?
Cestou zpět jsme nastoupili po dvojicích do oběžného výtahu čili paternosteru. Já a David jsme nastoupili jako druzí a k mojí smůle, která mě až neuvěřitelně poctivě doprovázela po celé prázdniny (dva dny mi bylo zle z čínské polívky, další dny jsem si "užívala" dny v horečkách, nyní si "užívám" rýmu a počítám dny, kdy mi DOROSTE OFINA, kterou jsem si se svou šikovností moc zkrátila a vypadám jako skřet a také začalo zase "maličko" mrznout
sněžit a má se ochlazovat…), se ta naše technika vyspělá ZASEKLA ZROVNA S NÁMI. Čekali jsme takhle asi rovných deset minut. Mezitím tam David zkoumal pevnost provazu, po kterým by vyšplhal
Nakonec jsem domů jela s tou "nevímjaksejmenujealepřipojilaseknámumetrasMišákem" a Adélou.

*
Další týden po jarních prázdninách nás na novinářském kroužku čekala fotografická lekce. Šlo spíše o takové ty informace ohledně vývoje fotoaparátu a jeho funkce. Po skončení odcházím s Hankou na metro. Nevěřícně na mě zírá.
"Aneto, proboha, ty si necháš ostříhat ofinu, a pak si jí stejně dáváš do sponek???"
Vysvětluji důvod už skoro na zpaměť. "Vzala jsem nůžky - říkám si, musm to trochu zarovnat, vždyť tu ofinu mám nakřivo... - a šmik šmik... mám jí teď sotva do třetiny čela, o čemž se teda rozhodně nedá říct, že by mi slušelo...")

*
Ve čtvrtek jsem dostala vyhodnocení testu z přípravky u nás na škole z "přijímaček nanečisto" z matiky a dopadlo to celkem dobře! Ztratila jsem akorát pár bodů na geometrické úloze.
Toť vše, přátelé.
Snad už jen to, že netrpělivě vyčkávám vyhodnocení lit. soutěže MTP 2009.
A také to, že můj test dopadl mezi všemi testovanými spolužáky nejlépe.

3 rady začínajícím blogerům aneb jak vidím správného blogera já

4. března 2010 v 12:47 | An!tta
Chceš si počínat jako správný bloger? Tak čti!
1. Než-li blog založíš, rozmysli si, o čem chceš psát. Nezapomínej, že blog.cz nepodporuje kopírování obrázků, fotografií, článků, apd., na která se vztahují autorská práva.

Správný bloger: Založí blog pouze s vlastní tvorbou a nebude krást cizí tvorbu.

Poděs na blog.cz: Bude kopírovat články, fotky, pixelky, avatary, obrázky o sto šest a ještě hůře je vydávat za své.

2. Piš srozumitelně!

Správný bloger: "Ahoj, dnes se mi přihodila fakt zvláštní věc... Jel jsem autobusem a najednou..."

Poděs na blog.cz: "AhOjíQuYYYY! # DnNesKa sE mI pŘiHoOOOdIlA fKt ZHvLÁsHtTtNíÍ [VyEc]...
Jel JSSSsseM aUtoBuSSssEm a NAjedNOu jAkOoOo hEle..." (Pozn. tento text se mi podařilo napsat za rekordních 7 minut)

3. Nehraj si na někoho jiného, než ve skutečnosti jseš!

Správný bloger: Se pokusí být sám sebou a nedělat ze sebe někoho úplně jiného. Stejně by se to při osobním setkáním provalilo.

Poděs na blog.cz: Si bude hrát na hrozně inteligentní (i když jeho IQ dosahuje sotva 50) a používat cizí fotky úplně jiné osoby. Nejen že je to vůči takové osobě špatné, ale jedná se o naprosto bezpochybnou ubohost!

Proč bychom měli chránit životní prostředí?

3. března 2010 v 13:46 | An!tta
Proč bychom měli chránit životní prostředí?

Spousta z nás mluví o tom, jak je dobré udržovat v našem okolí pořádek, abychom nakonec neskončili uprostřed obrovského smetiště. Měli bychom se nad sebou trochu zamyslet. K pomoci udržovat životní prostředí nemusíte posílat žádné peníze na vysázení zeleně či se zapisovat do klubu ochránců přírody. Vždyť stačí jen tak málo…

Ještě než začnu, přečtěte si pár odpovědí na anonymní anketu "Proč chránit životní prostředí?"

Myslím, že bychom ho měli chránit proto, aby tady bylo pěkné životní prostředí ještě pro budoucí generace. Bylo by smutné, kdyby si naši pravnoučci nemohli zajít na louku natrhat květiny nebo si zarybařit, jít na houby…:D………..

Lidé se tu zabývají hloupými žvásty o konci světa. Místo aby se věnovali životnímu prostředí a třídili odpad, nepohazovali po ulicích cigarety a podobně, řeší naprosté nesmysly. Každý bychom měli trochu přispívat pro dobro přírody, jinak tady zemřeme v hromadě odpadků.

Na dotaz "Jak bychom životní prostředí měli chránit?" mi dva lidé odpověděli takto:

Třeba tím, že budeme vyhazovat odpadky do koše a ne na ulici.

Neničit tropické deštné lesy a používat dřevo z našich lesů. Nechápu, kam ti lidé dali rozum.

Je smutné, že 90% dotázaných buď mojí otázku zcela ignorovalo či přišlo s velmi stupidní odpovědí "Na tuto otázku vážně neznám odpověď."

Nyní přistoupíme ke krátkému výzkumu. Kolik poházených cigaret a krabiček můžete naleznout při pětiminutové cestě ze školy? 50? 100? Mýlíte se. Je jich přibližně třikrát tak tolik.

Cigarety… cca 360 ks
Krabičky od cigaret… 14 ks
Jiné odpadky (papírky, igelitky)… cca 50 ks

Nejvíce odpadků se nacházelo v okolí základní školy a supermarketu.

Z toho vyplývá, že bychom se nad sebou měli trošku zamyslet, překonat lenost a odpadek vyhodit tam, kam patří. Kdo má tu strašnou potřebu kouřit tak budiž, ale s cigaretou by měl udělat potom totéž. Stačí, abychom každý z nás pro životní prostředí udělali jen málo a věřte mi, že výsledek bude po čase znát. Copak chceme, aby se na zemském povrchu vytvořila nová vrstva - a to odpadková?