Únor 2010

27. 2. 2010

27. února 2010 v 14:44 | An!tta
Ahoj!
Právě odstartovaly jarní prázdniny a vypadá to velmi nadějně že s sebou přinesou i první jarní dny! Slunce, tající sníh, modrá obloha, jarní vzduch, první déšť...
Začínám se probouzet a má chuť do života prudce vzrůstá.
Ve středu jsme byli s novinářským kroužkem v Národním divadle a příště nás čeká návštěva rozhlasu společně s lidmi ze čtvrtečního kroužku a těmi, kdo mají kroužek právě teď o jarních prázdninách.
Budu také přispívat do časopisu začínajících spisovatelů. Jeho název je odvozen od "Spisy začínajících spisovatelů" - Spi-Spi. Pokud bude nějaký finanční zisk, půjde na charitu, jak jsme se v redakci shodli.
A na závěr fotka z výšky z Nár. divadla. Hope you like it.

Vampires' Cage

21. února 2010 v 20:06 | An!tta

Vampires' Cage


Na světě jezdí spousta nejrůznějších taxíků. Od těch zastaralých až po ty s nemodernější technikou. Avšak slyšeli jste někdy o černém vozidle s malou třináctkou vpravo pod zrcátkem? Říká se jí Vampires' Cage, což v doslovném překladu znamená Upíří klec.
Tento nevinně na pohled vypadající černý taxík byl naposledy spatřen v New Yorku roku 1935 jedním ze zdejších metačů chodníku. Ovšem mezi lidmi se dlouho povídalo, že pan Smith, jmenovaný metač, je blázen, a tak se jeho tvrzení stalo pouze báchorkou, kterou se Američani občas po večerech strašili.
Prý, že se v takovém taxíku za volantem vozí postarší muž s pletí bílou jako stěna a moc toho nenamluví. Nechce po vás platit, což většinu občanů naláká. Ti se potom už ovšem nikdy nevrátí…

Starý detektiv Paul měl naspěch. Čekal ho důležitý rozhovor pro pořad o nadpřirozených jevech a jejich důkazech. Jednalo se o padesátiminutové promítání nejrůznějších nevysvětlitelných videí od diváků, kde vystupovali většinou údajně bytosti jako vlkodlaci a duchové, přičemž následně vyšlo najevo, že jde jen o stín psa ve světle pouličních lamp.
Dnešní díl měl být věnován právě rozhovoru s detektivem, pro něhož se dané věci jevily jako naprosto normální součást života.
Detektiv Paul zkoumal mimozemšťany. Zajímala ho také stvoření jako bludičky, duchové, vodníci, víly, vlkodlaci či krvežízniví upíři. Doma si zakládal spoustu alb plných fotografií věnovaným právě těmto zjevením. Pátral po každé stopě a pevně věřil, že jednoho dne nějakou tu bytost skutečně objeví.
Čas neúprosně běžel a objednaný taxík nikde. Schylovalo se k pořádné bouřce, která se většinou neobešla bez prudkého lijáku, a tak Paul raději zamířil k dřevěným lavičkám na autobusové zastávce, jež kryla malá stříška.
Kousek odsud zaparkovalo čísi starší černé Volvo a nehybně postávalo na místě. Paul s sebou vyděšeně trhl. Poslední dobou s sebou takhle trhal dost často, jakmile zahlédl černé vozidlo. Ať už projelo kolem jeho domu či jen tak na ulici, vždycky se trochu rozechvěl. Povídačka o Vampires's Cage ho nesmírně zajímala.
Nesoustředěným dotykem zkontroloval pouzdro v levé kapse, zdali má foťák a zhluboka se nadechl. Volvo jako by ho samo vyzývalo popojít o trochu blíž. S předstíraným klidem přešel pomalu k vozidlu. Na oko hrál, že ho zaujal předek auta a jen tak si ho trochu prohlíží. Koutkem oka však zapátral pod levým zrcátkem. Bylo to číslo pod pravým nebo pod levým? Usilovně přemítal.
Nic. Žádná stopa.
Obešel nervózně Volvo a zastavil se u druhého okýnka. Trochu se sklonil, aby lépe viděl.
Do hrudi ho najednou udeřila silná rána. Sípavě se nadechoval, tělo mu ovládl silný třes.
Třináctka. Malá, nenápadná, ale byla tam.
V tu chvíli se stáhlo pravé okýnko, z něhož kdosi vystrčil ruku. Byla zahalená dlouhým rukávem, takže Paul nepoznal, zdali je bledá.
"Potřebujete někam svést?" zeptal se. Hlas měl hrubý a skrývala se v něm velká hrdost.
Paul nedokázal odmítnout. Potřeboval poskytnout důkazy o existenci upířích jedinců.
"Ano," odpověděl tedy váhavě, "byl byste hodný."
Opět si zkontroloval foťák. Litoval, že si pro dnešek nepřibalil i kameru.
Posadil se na zadní sedadlo a vyčkával, až ho muž vyzve k zaplacení.
Třeba vůbec nejde o upíra. Možná si někdo rád utahuje z ostatních…
Při tom pomyšlení zaplavil Paula osvobozující pocit úlevy, ovšem na druhou stranu také toužil poskytnout lidu důkazy.
Možná by bylo dobré zaplatit. Co když se jedná o nějakou hru na dobré duše? Nenecháš se umluvit a poctivě zaplatíš - dojedeš do cíle, nezaplatíš - už tě nikdy lidé nespatří?
Paulovi se dělalo nevolno. Vytáhl z kapes drobné a jako by mimochodem si odkašlal.
Řidič se mírně pootočil. Oči mu kryly sluneční brýle, i přesto že se venku opravdu silně zatáhlo.
"Rád bych vám zaplatil za jízdu," prohodil a natáhl k němu ruku s penězi.
"To si nechte," zamumlal řidič a otočil se zpátky, "vo nic nejde."
Paul se pokusil zasmát, vydal však jen chabý skřek. Věděl, že je v pasti.
"Ne," zavrtěl nesouhlasně hlavou, "vezměte si je."
Řidič znovu cosi zamumlal a vyjel na hlavní silnici.
"Nemůžu jet jenom tak zadarmo," domlouval mu Paul, "platit se přece musí."
"Však vy mi také zaplatíte," poučil ho nečekaně řidič.
"Chcete rovnou?" nabízel se znovu Paul.
"Až dojedeme," odmítl řidič, "to by vůči vám nebylo fér."
Paul byl zmaten. Sledoval, jak se první dešťové kapky kutálí po sklech okna a na nebi se rýsují obrovská temná mračna.
Ke studiu, kde měl Paul natáčet, dojeli překvapivě brzo.
"Jak to děláte?" zajímal se rozpačitě Paul, "jedete tolik pomalu a na místě jsme tak brzy?"
Doufal, že si brzy oddychne. Už nikdy víc, sliboval si.
"Ale… léta praxe," zabrblal si skoro pro sebe řidič.
"Můžu vám tedy zaplatit?"
"Jistě."
Když se Paul chystal vytáhnout peněženku, řidič mu položil ruku na rameno.
"Tohle nepotřebuju," zasmál se a své prsty mu začal ovíjet kolem krku. Lehce ho k sobě přitáhl a tak, jak Paul předpokládal, zakousl se mu do krku. Z očí mu vytryskly slzy bolesti.
Zabušil na okýnko.
Lidé venku bez povšimnutí procházeli. Malá holčička nerušeně lízala zmrzlinu. Manželská dvojice si klidně nesla zrcadlo.
Paul se do něj vyčerpaně zahleděl. Dál už nemohl. Cítil, jak jeho krev proudí z těla ven, jak na něj jdou mdloby a jak se ho zmocňuje nepřemožitelná bolest.
Stane se pak sám dalším upírem a bude jezdit ve Vampires's Cage?
Došlo mu, že odraz v zrcadle je dosti podivný. Kam se podělo to černé Volvo? Zahlédl jen menší bílé auto, značku se svým starým zrakem v odrazu nerozeznal.
Za volantem seděl mile vyhlížející chlápek a pil červeně zbarvený nápoj.
Náhle mu to došlo.
To on byl tím nápojem.

14. 2. 2010

19. února 2010 v 20:13 | An!tta
Ahoj všichni!
Tenhle týden byl vážně náročný. Připravovala jsem se na zkoužky, trénovala angličtinu (hlavně fráze, které se člověk prostě musí naučit) a nyní bych měla začít i s češtinou. Dělala jsem si zkušební testy a z češtiny jsem dostala 48 bodů z 50, takže s rodným jazykem to snad nebude až zase tak zlé. Také jsem psala hodně povídek, například lovestory s tématem Duchové, jelikož Cosmo Girl chystá duchařský speciál, tak mě napadlo napsat lovestory trochu na jiný způsob.
Dále také děkuji moc všem, kdo se přihlásili do projektu "Hurikán slov". Nebojte se toho, a přihlašte se také! Po shlédnutí pravidel a informací (viz ikona výše) zjistíte, že vlastně nejde skoro o nic. Také jsem chtěla trochu změnu, a tak si trochu pozměnila vlasy. Výsledek můžete porovnat pod perexem. Víte, mám praxi, v dětství jsem ostříhala přes 50 barbie panenek.
Také mě přijali do autoráku (www.klub.blog.cz), což jsem moc ráda :-)

14. 2. 2010 - Blog slaví rok

14. února 2010 v 16:27 | An!tta
Zdravím,
nejprve bych chtěla popřát všem šťastným párům skvělý svátek zamilovaných, ať vaše štěstí přetrvává i nadále :-). Pro mě však dnešní den spíš znamená uplynulý rok od vedení tohoto blogu. Založila jsem ho, když jsem byla nesmírně šťastná a první článek se týkal diskuze kouření pro časopis.
Co říct...Happy B-Day An!tta's World!

Upíří literární soutěž

11. února 2010 v 16:26 | An!tta
Přesto že jsem aktuálně nemocná a to není zrovna to pravé, co bych si dnes přála, potěšilo mě alespoň vyhodnocení této soutěže. Nevěřícně jsem zírala na těch 19 bodů z 20...
Umístila jsem se na 3. místě (dva soutěžící měli stejný počet bodů, ale o kapku lepší povídku).

A zde už hodnocení. Dokonce i od začínající spisovatelky (Jenny Nowak)

S1M0NE
Slovní hodnocení:
Konečně zase něco originálního. A ten konec mě dokonce pobavil. Opravdu zajímavý příběh.
Body: 4
Jenny Nowak
Slovní hodnocení: Chválím! Neotřelý nápad s upířím taxíkem je dobrý. Autorka zvládá bez problémů stylistiku a mnohé své starší soupeře předčí tím, že je jí jasné, že povídka by měla obsahovat něco nečekaného, co nečteme všude. Radím jen dát větší pozor na gramatiku, aby nevznikaly nechtěné vtipy - dotaz "Nechcete svést?" bohužel znamená něco úplně jiného než "Nechcete svézt?" :-)
Body: 5
Tereza Matoušková
Slovní hodnocení: Pokud je ti skutečně teprve patnáct, tak klobouk dolů - zasloužila bys tak desítku. Je to skutečně jedna z nejlepších povídek, co jsem tu četla. Jen tak dál. :)
Body: 5
Dark Knight
Slovní hodnocení: Sakra, proč ten konec nemohl být lepší?! Taková škoda, na to, kolik je autorce, je ta povídka skutečně vynikající a chválím, obzvláště chválím nápad a zpracování. I přes ten konec ale dávám plný počet! Která jiná povídka než tato si ho zaslouží víc...? Ať už povídka vyhraje nebo ne, rád bych ji s laskavým svolením autorky umístil na web (deti-noci.cz). Proto mě po přečtení mého zhodnocení kontaktujte, pokud nebudete proti.
Body: 5
Bodů celkem: 19

VÍCE WWW.FANGTASIA.CZ (Pro příznivce Twilight ságy doporučuji mrknout na grafickou soutěž s tématem Stmívání!)

Literární projekt "Hurikán slov"

10. února 2010 v 20:17 | An!tta
Kdo mě už delší dobu zná, určitě ví, jak ráda píšu. Psala jsem ručně i elektronicky, pro rodinu, pro veřejnost i pro sebe do šuplíku. Tentokrát jsem však dostala nápad věnovat knihu přímo vám, blogerům, kteří rádi čtete můj blog a povídky, čímž mě podporujete. A vůbec všem přátelům a opět mé rodině.
Tentokrát se však můžete zapojit i VY. Nechci po vás, abyste psali rozsáhlé romány, stačí mi napsat téma v jednom či více slovech. Pojďme si projít informace a pravidla.

Pravidla
  • Do komentářů napiš tvoje téma (např. téma: šikana od učitele, nešťastná láska, vyhoření všech MC Donald's na planetě - zkrátka fantazii se meze nekladou, čím vtipnější a originálnější téma, tím lépe!...). Na toto téma pak vytvořím 3-10ti stránkovou povídku, která se stane součástí prozaické sbírky "Hurikán slov"
  • Účastnit se může každý. Pokud se ovšem vůbec neznáme a ty jsi na mém blogu poprvé, dej mi prosím šanci tě alespoň poznat. Proto vždy uváděj adresu tvých stránek, pokud máš.
  • Témata erotická se nepřijímají.

Informace
  • "Hurikán slov" bude volně k přečtení dalším rokem v elektronické podobě.
  • © Kopírování a vydávání textů za své je zakázáno.
  • Sbírka bude obsahovat přibližně 25-30 povídek
  • Pokud bude témat více než výše zadaný počet, budu se rozhodovat hlavně podle množství fantazie
  • Nezapomeňte být originální, ale třeba i vtipní! Šance na přijetí vašeho téma se tak o hodně zvýší!
  • Uzavírka projektu bude 25.3. 2010. Témata, která jsem si vybrala zveřejním dne 1.4. 2010.
Všem účastníkům mockrát děkuju.
Pozn.:Komentáře jsou moderované a budou zveřejněny až po skončení doby přijímání vašich témat.

Návrh trička - soutěž blog.cz

6. února 2010 v 15:21 | An!tta
Návrh trička z tricka.blog.cz
Návrh trička z tricka.blog.cz - Přední strana